دوشنبه 31 تير 1398   09:18:19
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
.
1397/1/22 چهارشنبه در نشست مشترک مسئولین شهرستانی و استانی مشکل اراضی شهر لیکک بررسی گردید.

در جلسه ای که با حضور مهندس فیلی معاون هماهنگی عمرانی استانداری، حکمت اله سنایی سرپرست  فرمانداری شهرستان بهمئی، مهندس علیمردانی مدیر کل راه و شهرسازی استان، حجت الاسلام افروغی امام جمعه شهر لیکک و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی، در سالن جلسات معاونت امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تشکیل گردید، موضوع اراضی شهری و مشکل مالکیت و صدور سند زمین ها و منازل مسکونی شهر لیکک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در ادامه این نشست سرپرست فرمانداری بهمئی گفت: این مو ضوع قریب به ده سال است که وجود دارد و وقت بسیاری از مسئولین و مردم را گرفته و مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

سنایی افزود: شاید نتوانیم بگوییم که حق با مردم است ولی می توان گفت مردم در این مسئله گناهی ندارند و بیشتر اراضی مورد نظر سابقه کشاورزی داشته  و باید همه تلاش کنیم تا به نوعی این مشکل حل گردد.

لازم به ذکر است که در سنوات گذشته قریب  به 900هکتار از اراضی شهر لیکک منابع ملی اعلام شدند که 250هکتار آن در داخل و نزدیک به 650هکتار دیگر در حریم اطراف شهر قرار دارد و به لحاظ قانونی  در حیطه مالکیت اداره راه و شهرسازی قرار گرفته اند.

اداره راه و شهرسازی بعد از تملک اراضی مذکور،  اجازه هیچگونه ساخت و سازی در محدوده اراضی موصوف ، به مردم نمی دهد.

در صورت رفع نشدن این مشکل، مردم باید برای رسیدن به سند مالکیت اراضی خود قیمت به روز زمین ها را پرداخت کنند.

این اقدام مشکلات زیادی را در سطح شهر نوپای لیکک به وجود آورد که مهم ترین مشکلات مربوط به اخلال شدید در خرید و فروش زمین ها و توقیف ساخت و ساز در این شهر و همچنین عدم صدور سند مالکیت منازل مسکونی واقع در این حریم می باشد.

منبع: روابط عمومی فرمانداری بهمئی
مجری سایت:شرکت سیگما