شنبه 4 خرداد 1398   14:39:59
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
.

.

.
1396/10/21 پنجشنبه نشست شورای اداری شهرستان بهمئی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد

عصر روز چهارشنبه20دیماه، نشست شورای اداری شهرستان بهمئی با حضور مهندس فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جمعی از مدیران کل ادارات استان، در سالن جلسات فرمانداری بهمئی برگزار گردید.

در آغاز جلسه، حکمت اله سنایی سرپرست فرمانداری بهمئی با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه های عمرانی و امکانات زیربنایی شهرستان گفت: شهرستان بهمئی به رغم دریافت خدمات گسترده در نظام جمهوری اسلامی، با مشکلات عدیده پایداری در زیرساخت ها یی نظیر برق، آب، جاده، بیمارستان و مخابرات مواجه می باشد.

سنایی افزود: در موضوع برق، این شهرستان با وضعیت بحرانی روبرو است زیرا میزان برق موجود جوابگوی افزایش تصاعدی و تغییر الگوی مصرف در فصل گرم سال نیست و مانند گذشته با خاموشی های پی در پی مواجه خواهیم شد.

در ادامه مهندس فیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: شهرستان بهمئی علیرغم کمتر برخورداری از برخی امکانات زیربنایی و عمرانی، دارای پتانسیل ها و منابع سرشاری از جمله منابع عظیم نفت و گاز و همچنین منابع طبیعی و معدنی است که با مدیریت صحیح و تلاش مضاعف ضعف ها و کمبودها مرتفع خواهد شد.

ایشان با اشاره به پروژه های عمرانی فعال در این شهرستان افزود: مشکل برق شهرستان را با برگزاری جلسات مشترک مدیران برق استان و استان خوزستان پیگیری خواهیم نمود تا موانع اجرا و احداث ایستگاه برق 132 کیلو ولتی برطرف گردد.

مهندس فیلی خاطرنشان کرد: براساس برنامه زمانبندی و قول مدیرکل راه و شهرسازی استان، مشروط به تخصیص و جذب اعتبارات لازم پروژه فاز دوم جاده لیکک به بهبهان تا 18 ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون امور عمرانی استانداری افزود: از پرژه های مهم این شهرستان مخزن 15 هزار متر مکعبی شهر لیکک می باشد که در گذشته به بهره برداری رسید و این مخزن باید طی جلسه مشترک شرکت آب منطقه ای  و آبفای شهری  حداکثر تا 15 بهمن ماه سال جاری به اداره آب و فاضلاب شهر لیکک تحویل گردد تا نسبت به رفع نواقص تصمیم گیری شود.

عزیز فیلی در ادامه گفت: بیمارستان 32 تختخوابی شهر لیکک تا مهرماه سال آینده آماده تحویل می شود و مدیران شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی با پیگیری نمایند تا خللی در اجرای پروژه بوجود نیاید.

از جمله مشکلات مردم این شهرستان و شهر لیکک موضوع اراضی شهری و مشکل مالکیت و صدور سند زمین ها و منازل مسکونی مردم است که معاون امور عمرانی استاندار دراین جلسه به ادارات دخیل در این موضوع دستور داد در اسرع وقت کمیته و کارگروه مشترکی از نمایندگان ادارات و سازمان های مربوطه در شهرستان تشکیل گردد تا در این زمنه تعیین تکلیف و مردم را از سرگردانی خارج نمایند.

در ادامه این نشست موضوعات مختلفی از جمله: پروژه آبرسانی از سد کوثر، تکمیل و بهره برداری از سد ایلی آباد، بندهای تغذیه مصنوعی آب سندان، جاده لیکک به جایزان، بهسازی و آسفالت راههای روستایی، بهسازی معابر شهری لیکک و مشکلات مربوط به مدرسه و مساجد مسکن مهر بحث و بررسی گردید.

منبع: روابط عمومی فرمانداری بهمئی
مجری سایت:شرکت سیگما